Lech Poznań walczy o transfer Dawida Kownackiego. Są komplikacje

Dawid Kownacki

Dawid Kownacki ma za sobą bardzo udaną rundę wiosenną w barwach Lecha Poznań. 25-letni napastnik byłby gotów na dłużej wrócić do Polski i dalej grać w Kolejorzu. Klub robi wszystko, aby pozyskać swojego wychowanka, ale będzie to bardzo trudne.

Gdy zimą Lech Poznań wypożyczył z Fortuny Dusseldorf Dawida Kownackiego mało kto spodziewał się, że będzie stanowił on aż taką dodatnią wartość. W 14 meczach zdobył cztery ważne bramki i zaliczył dwie asysty. Sporo pracował na boisku i miał duży udział w zdobytym przez Kolejorza mistrzostwie Polskim.

Dawid Kownacki w wywiadach przyznał, że byłby gotów na dłużej zostać w Lechu Poznań, choć zimą nikt się tego nie spodziewał. Obecnie 25-letni napastnik wrócił do Niemiec, a między klubami toczą się rozmowy na temat ponownego wypożyczenia lub transferu definitywnego.

Jakie są szanse na to, że Dawid Kownacki pomoże Lechowi w walce o Ligę Mistrzów i obronę tytułu mistrza Polski? – Pracujęmy nad kolejnym pozyskaniem tego zawodnika. Dawid był wypożyczony i wrócił do swojego klubu. Wiemy ile Fortuna zapłaciła za Dawida. Poza tym zdobył on kilka ważnych bramek i pokazał się z dobrej strony szerszej publiczności, również w innych krajach. Walczymy o Dawida, zrobimy wszystko żeby do nas trafił, ale nie jest to łatwe zadanie. Po pierwsze Fortuna, po drugie inne kluby, które chciałyby tego utalentowanego napastnika pozyskać – powiedział Tomasz Rząsa, dyrektor sportowy Lecha Poznań.

Lech Poznań

Fortuna Duesseldorf zapłaciła za Dawida Kownackiego 7,5 mln euro, ale Polak przez kontuzje nie spełnił pokładanych w nim nadziei. Niemcy byliby gotowi sprzedać „Kownasia”, ale chcieliby odzyskać jak najwięcej pieniędzy. Nieoficjalnie mówi się, że Lech musiałby zapłacić 1,5 miliona euro. Oczywiście zainteresowanie Dawidem Kownackim wykazują również inne kluby.

Do tej pory Lech Poznań pozyskał jedynie Artura Rudko. W najbliższych dniach do drużyny powinien dołączyć Afonso Sousa, młodzieżowy reprezentant Portugalii, występujący dotychczas w Belenenses. Ponadto poznaniacy negocjują z Piastem Gliwice pozyskanie Damiana Kądziora, ponieważ chcieliby pozyskać również Polaków. – Dbamy o strukturę naszej kadry. Nie chcielibyśmy, aby składała się ona głównie z graczy zagranicznych. Stąd też napływ zawodników z naszej akademii, staramy się też walczyć o najlepszych Polaków. Wiemy, że wewnętrzny rynek jest trudny i pozyskanie zawodnika, który mógłby odmieniać losy meczu, z polskiego klubu, jest bardzo trudne – dodał Tomasz Rząsa.

Przypomnijmy, że w nowym sezonie zespół prowadzić będzie John van den Brom, który w poniedziałek oficjalnie został zaprezentowany podczas konferencji prasowej i pracuje już z drużyną podczas zgrupowania w Opalenicy.

Pierwsze mecze na żywo w Lidze Mistrzów z udziałem Lecha Poznań już na początku lipca. W najbliższych dniach okaże się, która stacja TV będzie transmitować mecze w europejskich pucharach.

Witajcie wakacje napis do druku

Witajcie Wakacje – napis do druku. Pobierz darmowe litery w PDF

TVP 1 online za darmo

TVP 1 online za darmo. Jak oglądać live stream?