Legia Warszawa chce transferów. Kibice muszą uzbroić się w cierpliwość

Legia Warszawa latem dokona sporych zmian w kadrze. Z klubem pożegnało się kilku zawodników, a kibice domagają się transferów. Na wzmocnienia muszą jeszcze poczekać.

Z Legii Warszawa odeszli już Sebastian Szymański (do Dinamo Moskwa), Michał Kucharczyk, Arkadiusz Malarz, Adam Hlousek, Miroslav Radović, Kasper Hamalainen, Cristian Pasquato (nie przedłużone kontrakty) i Iuri Medeiros (koniec wypożyczenia). W ich miejsce sprowadzono już Igora Lewczuka, Waleriana Gwilię, Wojciecha Muzyka i Kacpra Kostorza. Ponadto do Legii wrócili Tomasz Jodłowiec, Vamara Sanogo, Michał Kopczyński i Jose Kante, którzy byli wypożyczeni do innych klubów.

Kibice Legii Warszawa się jednak niecierpliwą. Do rozpoczęcia eliminacji Ligi Europy pozostały już tylko trzy tygodnie, a nie mają oni wątpliwości, że drużynę należy wzmocnić. Priorytetem Legii jest sprowadzenie jednego obrońcy oraz jednego lub nawet dwóch zawodników ofensywnych.

Aleksandar Vuković nie ma jednak wielkiego parcia na transfery i uważa, że dysponuje solidną kadrą. – Dużych wymagań w tej chwili nie mamy. Nie uważam, że nasza sytuacja jest zła. Nie jest jednak też doskonała, bo chcemy mieć na każdej pozycji po dwóch zawodników walczących o skład i kilku młodych. To świadczy o tym, że potrzebujemy jednego obrońcy i co najmniej jednego zawodnika na pozycji ofensywnego pomocnika / skrzydłowego, a najlepiej dwóch. To nie jest dużo, ale nie jest też tak, że musimy teraz za wszelką cenę robić pewne ruchy, narażając klub na nie wiadomo jakie finansowe wysiłki. Trzeba być gotowym żeby zainwestować, ale nie przeinwestować. Ja też jestem za tym – powiedział trener Legii Warszawa na łamach legionisci.com.

Serb skupia się na treningach, a nie transferach. Nie śledzi na bieżąco klubowych negocjacji z kandydatami na wzmocnienia. Legioniści niedawno zakończyli zgrupowanie w Warce, a we wtorek wyjadą na kolejny obóz przygotowawczy do Austrii. 

11 lipca Legia Warszawa zagra w eliminacjach Ligi Europy z Europa FC lub Sant Julia.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.