niedziela, 3 grudnia, 2023

Dewajtis streszczenie odc. 7. Ile odcinków ma serial?

Dewajtis streszczenie odcinków 7. Odcinki można oglądać w niedziele w telewizji TVP 1. Ile odcinków ma serial, gdzie i kiedy oglądać powtórki w TV i VOD?

Dewajtis odcinek 7

Dewajtis to serial nakręcony na podstawie książki Marii Rodziewiczówny i cieszy się dużym zainteresowaniem. Odcinki emitowane są raz w tygodniu – w niedziele o godzinie 20:20 w telewizji TVP 1.

29 października premierę ma Dewajtis odc. 7. O której godzinie leci? O 20:20. Będzie to ostatni odcinek, więc osoby czekające na Dewajtis odc. 8 będą rozczarowane.

Ile odcinków ma serial?

Cały serial Dewajtis nie jest długi. Ile ma odcinków? Łącznie tylko siedem. Każdy z nich trwa około 45 minut. Oznacza to, że ostatni odcinek Dewajtis wyemitowany zostanie 29 października 2023 roku.

Dewajtis VOD. Gdzie oglądać powtórki?

Powtórka serialu Dewajtis w TV emitowane są w czwartki 0:25 w TVP Seriale, piątki (22:35 w TVP 1) oraz soboty o 20:20 w TVP Polonia. Jeśli przegapiliście ostatni odcinek, to powtórka z niedzieli dostępna jest również w internecie. Dewajtis VOD to możliwość oglądania wszystkich odcinków na tvp.vod.pl. Za darmo i bez konieczności rejestracji.

Dewajtis streszczenie odcinków

Dewajtis odcinek 5 streszczenie

Gerasimow dopuszcza się świętokradztwa bożków strzegących Dewajtisa. Markowi nie udaje się nic wskórać i żandarmeria pozwala drwalom Rosjanina na wycinkę drzew, ponieważ kupił on okoliczny las od Witolda. Jednak dalszy bunt Czertwana, a także mieszkańców zaścianka sprawia, że decyzja ta zostaje odroczona do czasu wyjaśnienia sprawy przed sądem. Tymczasem Czertwanowa urządza przyjęcie upamiętniające męża, podczas którego usiłuje oczernić Marka. Hanka próbuje go bronić, jednak jest rozdarta między braćmi. Czertwan staje się coraz bardziej rozgoryczony i samotny. Nie może zapomnieć o Irenie. Postanawia udać się do Poświcia. Nie wie, z iloma jeszcze problemami będzie musiał się zmierzyć.

Dewajtis odc. 6 streszczenie

W nocy rozlega się dźwięk dzwonów pożarowych. Okazuje się, że płonie zagroda Marka. Mieszkańcy Saudwilów, Skomontów i Poświcia spieszą na ratunek. Starają się ocalić dobytek Czertwana. Łukasz wbiega w płomienie i zostaje mocno poparzony. Marek się załamuje. Na domiar złego zostaje pozwany przez własnego brata i czeka go rozprawa w sądzie. Irena motywuje go do walki. Czertwan musi odpowiedzieć na postawione mu zarzuty.

Dewajtis odc. 7 streszczenie

W dworze Czertwanów trwa uroczysta niedzielna kolacja. Marwitz przyznaje, że nie dbał właściwie o interesy. Witold natomiast ogłasza, jakie ma plany na przyszłość. Jego słowa wzbudzają kontrowersje, a atmosfera przy stole od razu gęstnieje. Wybucha burzliwa dyskusja. W trakcie kłótni dochodzi do dramatycznych wydarzeń. Irena opuszcza pałac, by dołączyć do Czertwanów. W drodze znika bez śladu. Na wieść o tym Marek porzuca prace przy odbudowie domu i staje na czele poszukiwań. Mieszkańcy przeczesują teren. Do zrozpaczonego młodzieńca dociera, jak wielki błąd popełnił, odrzucając miłość dziedziczki.

Zobacz również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły