środa, 22 marca, 2023

Ines, pani mej duszy odc. 6, 7, 8 streszczenia. Ile odcinków ma serial?

Serial Ines, pani mej duszy można oglądać w telewizji TVP 2 od wtorku. O czym opowiada? Akcja rozgrywa się w latach 1530. Streszczenia oraz informacje ile odcinków ma Ines, pani mej duszy znajdziesz w poniższym artykule.

Ines, pani mej duszy – kiedy oglądać?

Odcinki Ines, pani mej duszy emitowane będą od poniedziałku do czwartku o godzinie 21:40. Premiera serialu nastąpiła we wtorek 26 kwietnia o godzinie 21:40. Wszystkie odcinki można oglądać również w internecie. Telewizja TVP 2 live stream udostępnia na WP Pilot, a powtórki publikowane są na TVP VOD.

Ostatni odcinek trafia tam po premierze w telewizji i jest dostępny za darmo i bez rejestracji. Jeśli przegapiliście jakiś epizod, to poniżej prezentujemy również szczegółowe streszczenia odcinków.

Ile odcinków ma serial Ines, pani mej duszy? Całość składa się z 11 odcinków.

Ines, pani mej duszy odc. 4 wyemitowany zostanie w środę 4 maja.

Streszczenia odcinków serialu Ines, pani mej duszy

Ines, pani mej duszy odc. 5 streszczenie

Ines poznaje sekret Cecilii. Księżniczka kocha hiszpańskiego żołnierza Gomeza i jest z nim w ciąży. Oboje postanowili ruszyć do Chile wiedząc, że w Peru ich dziecko nie miałoby przed sobą żadnej przyszłości. Odkąd do wyprawy przyłączyła się grupa Hiszpanów pod dowództwem Rodriga de Quirogi, żywność jest racjonowana i zapasy szybko się zmniejszają. Miejscowi Indianie ukrywają przed najeźdźcami żywność i zatruwają studnie. Pewnej nocy do obozu zakrada się trzech zbirów z zamiarem zamordowania Valdivii i przejęcia dowództwa. Jednym z nich jest don Sancho de la Hoz. Dzięki sprytowi i odwadze Ines, ich plan spala na panewce. Ku ogólnemu zdziwieniu Valdivia daruje życie Sancho de la Hoz i pozwala mu iść z wyprawą, lecz już nie w randze oficera. Nie ma jednak litości dla młodego marynarza Escobara, który zakochuje się w Ines.

Ines, pani mej duszy odc. 6 streszczenie

Mija dziewięć miesięcy odkąd wyprawa ruszyła z Cuzco. Księżniczka Cecilia jest bliska rozwiązania. Valdivia zapowiada, że będzie musiała radzić sobie sama, ponieważ generalna zasada nie pozwala za żadną cenę opóźniać marszu. Niespodziewanie nadciągają przeważające siły Indian Mapuche pod wodzą słynnego kacyka Michimalonco, by zatrzymać najeźdźców. Dochodzi do bitwy na śmierć i życie. Ines w zaimprowizowanym lazarecie przyjmuje poród Cecilii i opatruje rannych żołnierzy. W chwili, gdy klęska Hiszpanów wydaje się przesądzona, na niebie ukazuje się niezwykłe zjawisko. Indianie ustępują i uciekają w popłochu. Hiszpanie są przekonani, że to sam Święty Jakub przyszedł im z pomocą. Na jego cześć zakładają miasto Santiago de Nueva Extremadura. Pół roku później Valdivia aresztuje Michimalonco oraz czterech innych kacyków i więzi ich w forcie. Michimalonco obiecuje, że doprowadzi Hiszpanów do miejsca, w którym wydobywa się złoto i dostarczy pięciuset ludzi do pracy. Valdivia uwalnia go obiecując pokój, ale czterech pozostałych wodzów zostawia w Santiago w charakterze zakładników.

Ines, pani mej duszy odc. 7 streszczenie

Hiszpanie zabierają do Santiago indiańskiego chłopca. Valdivia, który od początku czuje do niego dużą sympatię, nadaje mu imię Felipe. Ines próbuje uczyć chłopca języka hiszpańskiego i chrześcijańskich obyczajów. Tymczasem do Santiago przybywa Gomez z wiadomością, że Indianie zaatakowali płucznie złota w Marga Marga. Valdivia zarządza karną ekspedycję wyprowadzając z fortu prawie wszystkie konie, których boją się Indianie Mapuche. Decyzja ta okazuje się fatalna w skutkach, bowiem znacznie osłabia siły pozostałe w Santiago. Wódz Michimalonco tylko na to czekał. Nieprzebrane siły Mapuczów atakują miasto. Gdy zwycięstwo Indian jest niemal pewne, zdesperowana Ines ucina głowy czterem więzionym kacykom i rzuca je pod nogi nacierających przeciwników. Wstrząśnięty Michimalonco nakazuje odwrót. Kolejne miesiące upływają pod znakiem głodu i rosnącego niezadowolenia załogi fortu. W czasie napaści spłonęła znaczna część zapasów żywności, zwierząt i sprzętu. Osadnikom została para świń, para kurczaków i zaledwie pięć koni. Groźni Mapucze nie pozwalają Hiszpanom wypuszczać się na polowania i systematycznie palą ich uprawy pszenicy. Żołnierze naciskają na dowódcę, by wysłał do Cuzco posłańca z prośbą o pomoc, lecz Valdivia nie chce o tym słyszeć.

Ines, pani mej duszy odc. 8 streszczenie

Na rozkaz Valdivii Gómez i Monroy ruszają do Peru, by wręczyć markizowi Pizarro raport z dotychczasowych podbojów i zorganizować pomoc dla mieszkańców Santiago. Quiroga wyznaje miłość Ines. Kolonistom udaje się wreszcie zebrać z pól pszenicę, wszyscy cieszą się, że skończy się głód. Tymczasem Valdivia zamierza przeznaczyć całe zbiory dla wojska, które wyruszy na podbój nowych ziem na południe od Santiago. Niezadowolenie w forcie rośnie. Sancho de la Hoz i don Benito próbują zabić Valdivię, lecz ich zamiary zostają udaremnione i obaj zamachowcy giną na szubienicy. Niespodziewanie wraca Gómez prowadząc oddział żołnierzy. Jego misja została uwieńczona sukcesem. Oprócz wojska sprowadził też statek z zaopatrzeniem. Valdivia obawia się, że wszyscy Hiszpanie zechcą wrócić nim do Peru, co oznaczałoby kres jego marzeń o dalszych podbojach.

Zobacz również

Ostatnie artykuły