poniedziałek, 4 grudnia, 2023

Kamerdyner ile odcinków ma serial? Streszczenia, powtórki

Kamerdyner to serial, który od listopada można oglądać w telewizji TVP 1. Odcinki emitowane są raz w tygodniu – w niedziele. O czym opowiada serial, ile odcinków ma Kamerdyner oraz kiedy i gdzie oglądać powtórki w TV i VOD?

Kamerdyner odc. 1. Kiedy leci?

W ostatnich tygodniach widzowie w niedzielę mogli oglądać serial Dewajtis, który zyskał bardzo dużą widownie. Niestety dobiegł on końca, ale oczywiście telewizja TVP 1 wypełniła powstałą lukę. 5 listopada premierę miał serial Kamerdyner odc. 1.

Odcinki emitowane są w niedziele o godzinie 20:20. Serial przedstawia burzliwe historie ludzi zamieszkujących Kaszuby w latach 1900-1945.

Serial Kamerdyner ile odcinków?

Niedzielne seriale TVP 1 to zazwyczaj krótkie produkcje. Ile odcinków ma serial Kamerdyner? Liczy on pięć odcinków. Jest to rozbudowana wersja filmu, który powstał w 2018 roku.

Każdy z odcinków trwa około 45 minut. 12 listopada wyemitowany zostanie Kamerdyner odc. 2.

Ostatni odcinek w formie powtórki TV dostępny jest w czwartek o godzinie 0:25 w TVP Seriale oraz w piątek o 23:20 w TVP 1. Oczywiście wszystkie odcinki Kamerdyner VOD dostępne są za darmo na platformie TVP VOD.

Streszczenia odcinków

Kamerdyner odc 1. streszczenie szczegółowe

Akcja serialu rozgrywa się w latach 1900-1945. Rok 1900. W Kłaninie na Kaszubach rodzi się Mateusz, nieślubny syn junkra Hermana von Kraussa i pokojówki Łucji Kroll, która umiera przy porodzie. Rodzicami chrzestnymi dziecka zostają kaszubski działacz Bazyli Miotke i jego żona Urszula. Gerda von Krauss, małżonka Hermana, wbrew mężowi bierze Mateusza na wychowanie do pałacu. Do domu Łucji wprowadza się Niemiec Paul Junge. Mateusz wychowuje się wraz z dziećmi Gerdy i Hermana, Maritą i Kurtem. Podczas zajęć z fortepianu okazuje się, że Mateusz posiada zdolności muzyczne. Lekcje prowadzi zagorzały germanofil Peter Schmidt i na wniosek Hermana edukacja Mateusza zostaje przerwana. Chłopiec dzieli czas na życie pałacowe oraz na wiejskie przypatrując się propolskiej wywrotowej działalności Bazylego. Herman postanawia edukować Maritę i Kurta w Berlinie, a Mateusza w brodnickim gimnazjum.

Kamerdyner odc 2. streszczenie szczegółowe

Rok 1913. Pomorscy junkrowie zmagają się z kryzysem. Herman wyjeżdża na placówkę dyplomatyczną, a majątkiem zarządza jego brat Fryderyk. Wybucha wojna. Kaszubi, w tym Bazyli, masowo idą do wojska. Na front trafia również Herman. Mateusz koresponduje z Bazylim, a pod koniec 1918 roku kończy naukę i wraca do pałacu. Spotyka Maritę, która wyrosła na piękną dziewczynę. Między młodym rodzi się uczucie. Kurt zostaje w Berlinie, który ogarnęła robotnicza rewolucja. Bazyli i Herman wracają z wojny. Sytuacja geopolityczna zmienia się. Powstaje państwo polskie, ale los Kaszub jest wciąż niepewny. Kurt odkrywa romans Marity z Mateuszem i donosi o tym Gerdzie. Bazyli odbiera paczki z odezwami w sprawie nowych granic i Pomorza, które ma należeć do Polski. W drodze do domu zostaje brutalnie pobity, a jego wóz spalony.

Zobacz również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły