środa, 22 marca, 2023

Kluczowe mecze przed Lechem Poznań. Czy Maciej Skorża oszczędzi lidera środka pola?

Przed Lechem Poznań kluczowe tygodnie i mecze w walce o mistrzostwo Polski. Kolejorz zagra z Lechią Gdańsk, a potem Pogonią Szczecin i Rakowem Częstochowa. Zagrożony absencją w Szczecinie jest Jesper Kalstroem, kluczowe ogniwo Kolejorza w tym sezonie. Maciej Skorża nie zamierza jednak go oszczędzać.

Lech Poznań w tym sezonie spisuje się bardzo dobrze i jest liderem PKO BP Ekstraklasy. Aby zachować tę pozycję musi jednak pokonać Lechię Gdańsk, bo swój mecz w piątek wygrała Pogoń Szcecin, która pokonała Stal Mielec 1:0 po bramce w doliczonym czasie gry.

A już za tydzień dojdzie do bezpośredniego starcia Lecha Poznań i Pogoni Szczecin. Kolejorz w tym meczu może zagrać bez Jespera Kalstroema, który zagrożony jest pauzą za żółte karki. Kibice Lecha Poznań zaczęli się zastanawiać czy Szwed nie powinien być oszczędzany w Gdańsku, aby na pewno móc zagrać z Pogonią.

– Nie rozważałem tego. Może zdradzę część swoich planów, ale w mojej filozofii chcę, żeby drużyna zawsze była w najsilniejszym składzie przed każdym najbliższym meczem. Obecnie mecz z Lechią Gdańsk jest dla nas priorytetowy i skupiamy się tylko na nim – powiedział Maciej Skorża.

Konkurencja w środku pola jest bardzo duża i z pewnością miałby kto zastąpić Jespera Kalstroema. Wydaje się to jednak mało prawdopodobne, bo Szwed jest kluczową postacią w tym sezonie, a jego brak na boisku byłby bardzo odczuwalny. Widzieliśmy to choćby w Krakowie, gdy przy wyniku 3:1 opuścił boisko i poznaniacy stracili kontrolę nad spotkaniem, co skończyło się utratą dwóch punktów.

– Jeśli Jesper nie wyjdzie w pierwszym składzie, to na pewno nie dla tego, że ma na koncie trzy żółte kartki – dodaje Maciej Skorża. I choć Szwed ma na swoim koncie trzy kartki, to jednak należy zwrócić uwagę, że zagrożony pauzą jest od dziesięciu spotkań, a mimo to nie został upomniany przez sędziego.

[anwpfl-player-data player_id=”27466″ season_id=”675″ sections=””]

Kalstroema mógłby zastąpić m.in. Radosław Murawski, ale nie wiadomo czy będzie on gotowy do gry. Z powodu infekcji nie zagrał z Termaliką Bruk-Bet Nieciecza. Podobny problem miał Pedro Tiba, który w zeszłej kolejce zdołał jednak wejść na boisko na 30 minut. – Z Pedro sytuacja skomplikowała się z powodu infekcji. Z powodu kartek nie mógł zagrać w Krakowie, ale ponadto przez dłuższy czas nie mógł trenować z powodu infekcji. Do kadry meczowej na spotkanie z Termaliką wskoczył “za pięć dwunasta”. Cieszę się, że w takim chociaż zagrał w takim wymiarze. Każdego dnia na treningach wygląda coraz lepiej i możliwe, że szybko Pedro będzie zaczynał mecze w wyjściowej jedenastce – opowiada Maciej Skorża.

Jak mówi szkoleniowiec Lecha Poznań “sytuacja zdrowotna” jest dynamiczna. Liczy on, że będzie miał do dyspozycji również Joao Amarala i Mikaela Ishaka. Ich obecność w meczu z Lechią, Pogonią, a później z Rakowem będzie bardzo ważna. Te spotkania mogą w dużej mierze decydowac o losach mistrzostwa Polski. A do tego dochodzi jeszcze mecz z Górnikiem Zabrze w Pucharze Polski.

Najbliższe mecze Lecha Poznań w PKO BP Ekstraklasie:

[anwpfl-matches competition_id=”27037″ show_secondary=”0″ season_id=”” league_id=”” group_id=”” type=”” limit=”5″ date_from=”2022-02-19″ date_to=”2022-03-18″ stadium_id=”” filter_by_clubs=”27054″ home_club=”” away_club=”” filter_by_matchweeks=”” days_offset=”” days_offset_to=”” sort_by_date=”” sort_by_matchweek=”” group_by=”” group_by_header_style=”” show_club_logos=”1″ show_match_datetime=”1″ competition_logo=”1″ include_ids=”” exclude_ids=”” outcome_id=”” no_data_text=””]

– Nie muszę zawodnikom przypominać jaki jest terminarz. Rozmawialiśmy o tym na początku okresu przygotowawczego. W tej chwili skupiamy się na każdym kolejnym meczu. Zawodnicy doskonale wiedzą w jaki moment sezonu wchodzimy i jak ważne jest to, aby każdy dawał z siebie 120 procent. Nie muszę tego chłopakom codziennie przypominać. Czuć w naszej szatni atmosferę mobilizacji i czegoś wyjątkowego. Jest to prawidłowa reakcja i postawa, jakiej oczekuje przed tymi meczami – zakończył Maciej Skorża.

Transmisja z Lechia – Lech już w niedzielę o godzinie 17:30. Mecz na żywo pokaże telewizja Canal+ Premium, a także TVP Sport.

Zobacz również

Ostatnie artykuły