środa, 22 marca, 2023

Korona Królów Jagiellonowie odc. 36, 37, 38 streszczenie. Ile odcinków ma serial?

Korona Królów Jagiellonia odc. 36, 37, 38 streszczenie odcinków oraz powtórki w internecie. Zobacz gdzie i kiedy oglądać serial w TV i online. Ile odcinków ma Korona Królów Jagiellonowie? Kiedy powtórki emitowane są w TVP 1?

Korona Królów ile odcinków mają Jagiellonowie?

Serial Korona Królów był niezwykle popularny w TVP 1. W latach 2018-2020 wyemitowano równo 400 odcinków. Od 2023 roku można oglądać nową serię „Jagiellonowie”. W grudniu 2022 wyemitowano odcinek pilotowy (odc. 401 całej serii).

Odcinki Korona Królów Jagiellonowie emitowane są od poniedziałku do środy o godzinie 20:30 w telewizji TVP 1. W najbliższych dniach premiera Korona Królów Jagiellonowie odc. 36, 37, 38.

Korona Królów Jagiellonowie ile odcinków ma serial? Całość ma się składać ze 125 odcinków.

Korona Królów powtórki w VOD i TV

Korona Królów Jagiellonowie wszystkie odcinki można oglądać zarówno w TV, jak i internecie. Ostatni odcinek zawsze trafia na platformę VOD TVP, co umożliwia oglądanie odcinków serialu za darmo, bez logowania i bez rejestracji. Dostępne są tam również poprzednie sezony.

Z kolei telewizja TVP 1 powtórki emituje w soboty. Od 14:55 można wtedy obejrzeć wszystkie trzy odcinki, które oglądać można było w poniedziałek, wtorek i środę.

Korona Królów Jagiellonowie streszczenie szczegółowe odcinków

Korona Królów Jagiellonowie odc 34 streszczenie

Pojednanie. Rok 1406. Król Władysław Jagiełło (Sebastian Skoczeń) ma pretensje do królowej Anny (Milena Staszuk), że nie wyjechała z Krakowa. A ona organizowała pomoc dla chorych i głodujących mieszkańców miasta. Król Władysław po raz kolejny nie docenił żony. Ulryk Von Osten (Krzysztof Artur Janczar) i Ulryk von Jungingen (Szymon Nygard) dobijają targu w sprawie dzierżawy Drezdenka. Arunas (Filip Gurłacz) chce pracą i modlitwą odpokutować grzechy swojej żony Saule (Agata Pieszko), która tymczasem dogadała się ze zbójem Wojsławem (Mariusz Drężek) i jego kompanami. Mieszczanie świętują koniec zarazy. Młody Mikołaj Wierzynek (Michał Kłodnicki) płacił z własnej sakiewki za medyków, żywność i odbiór zwłok. Winy jego ojca idą w niepamięć. Lech (Mariusz Jakus) załatwia sobie nawet własną podobiznę na ołtarzu nowego kościoła. „Żeby pokolenia pamiętały. Lech ocalił miasto od zarazy…”

Korona Królów Jagiellonowie odc 35 streszczenie

Zimna wojna. Rok 1407 Królowa Anna Cylejska próbuje wymóc na królu Władysławie zmianę ochmistrza. „Klemens przyprawia mnie o ból głowy” – mówi mężowi. Femka (Żaneta Homa) nie chce być ciężarem dla Zyndrama, ale nie ma dokąd pójść z dzieckiem. Chce, aby Pietrek (Filip Smoliński) z nią został. Swojego dziecka nie może już mieć. Świdrygiełło (Michał Chruściel) przyjeżdża do Wilna i omawia z księciem Witoldem (Michał Chorosiński) ewentualne plany wojny z Wasylem, ale gra na dwa fronty. Ważne, kto da więcej. Wysyła więc do Moskwy posłańca z informacją o szybkim zerwaniu rozejmu. Brat Bdzigost (Jakub Wieczorek) i Jurga (Kuba Kochanek) spotykają dominikanina Jana Falkenberga (Robert Rozmus). Zaczynają nawet dyskusję o wyższości korzystania z zamtuza nad uwodzeniem żony sąsiada. Zyndram (Maciej Raniszewski) i Johann (Grzegorz Kowalczyk) przywożą wieści z Malborka. Ulryk von Jungingen (Szymon Nygard) czeka tylko na śmierć brata, aby wprowadzić w zakonie swoje rządy. Jagiełło każe rozpuścić wieści, że zaraza zdziesiątkowała królestwo i że wszędzie bieda, głód i przerażenie. Krzyżacy mają uwierzyć, że „jest z nami krucho”.

Korona Królów Jagiellonowie odc 36 streszczenie

Swaty, trudne rzemiosło. Rok 1407 Królowa Anna Cylejska (Milena Staszuk) ma na swoim dworze miłosny trójkąt: Anna Gorajska (Maria Wieczorek), Sofia (Julia Łukowiak), Andrzej Tęczyński (Jędrzej Jezierski). Młody kasztelan pada na kolana i prosi o rękę Anny z Goraja, ale jednocześnie zerka na Sofię. Królowa i Beata z Goraja (Karina Szafrańska) nie przyjmują oświadczyn. Król Władysław (Sebastian Skoczeń) popiera awans Mikołaja Trąby (Radosław Pazura) na kanonika krakowskiego, a księcia Świdrygiełłę (Michał Chruściel) wysyła do Tatarów, aby się dowiedział, czy Orda wspomoże Koronę w ewentualnej wojnie z Zakonem. Ale Świdrygiełło, gdy spotyka w stajni Johanna (Grzegorz Kowalczyk), każe mu przekazać Ulrykowi von Jungingenowi, że Jagiełło szykuje się do wojny z Krzyżakami. Zyndram (Maciej Raniszewski) próbuje porozmawiać z ukochaną Femką (Żaneta Homa), która płacząc, mówi mu, że nie może mieć dzieci, więc nie chce litości i oddaje mu wolność. Nagle podbiega Pietrek (Filip Smoliński). Czy Zyndram go polubi? W Malborku Wielki Mistrz Konrad von Jungingen (Krzysztof Olchawa), będąc na łożu śmierci błaga Ulryka (Szymon Nygard), aby nie dążył do wojny z Polską. Prosi też krzyżackich dostojników, aby przysięgli, że nie poprą Ulryka w wyborach na wielkiego mistrza, bo on zniszczy zakon. Konrad umiera. W krakowskiej karczmie do Jana Falkenberga (Robert Rozmus) dosiada się królewski sekretarz Ciołek (Daniel Mosior). W zamian za wypchaną sakiewkę obiecuje dominikaninowi, że zorganizuje mu spotkanie z Mikołajem Trąbą. Okazuje się, że Falkenberg zna jakąś tajemnicę Trąby, która go skompromituje.

Korona Królów Jagiellonowie odc 37 streszczenie

Zobacz również

Ostatnie artykuły