poniedziałek, 25 września, 2023

Korona Królów Jagiellonowie odc. 77, 78, 79 streszczenie. Ile odcinków ma serial?

Korona Królów Jagiellonia odc. 77, 78, 79 streszczenie odcinków oraz powtórki w internecie. Zobacz gdzie i kiedy oglądać serial w TV i online. Ile odcinków ma Korona Królów Jagiellonowie? Kiedy powtórki emitowane są w TVP 1?

Korona Królów ile odcinków mają Jagiellonowie?

Serial Korona Królów był niezwykle popularny w TVP 1. W latach 2018-2020 wyemitowano równo 400 odcinków. Od 2023 roku można oglądać nową serię „Jagiellonowie”. W grudniu 2022 wyemitowano odcinek pilotowy (odc. 401 całej serii).

Odcinki Korona Królów Jagiellonowie emitowane są od poniedziałku do środy o godzinie 20:30 w telewizji TVP 1. W najbliższych dniach premiera Korona Królów Jagiellonowie odc. 77, 78, 79.

Korona Królów Jagiellonowie ile odcinków ma serial? Całość ma się składać ze 125 odcinków.

Korona Królów powtórki w VOD i TV

Korona Królów Jagiellonowie wszystkie odcinki można oglądać zarówno w TV, jak i internecie. Ostatni odcinek zawsze trafia na platformę VOD TVP, co umożliwia oglądanie odcinków serialu za darmo, bez logowania i bez rejestracji. Dostępne są tam również poprzednie sezony.

Z kolei telewizja TVP 1 powtórki emituje w soboty. Od 14:55 można wtedy obejrzeć wszystkie trzy odcinki, które oglądać można było w poniedziałek, wtorek i środę.

Korona Królów Jagiellonowie streszczenie szczegółowe odcinków

Korona Królów Jagiellonowie odc 76 streszczenie

„Niech się zmęczą!” Grunwald, 14.07.1410 r. Ulryk von Jungingen (Szymon Nygard) ustawia wojsko na wzgórzach koło Stębarku i zapowiada, że zniszczy unię Korony i Litwy. Jagiełło (Sebastian Skoczeń) spokojnie uczestniczy we mszy odprawianej przez Mikołaja Trąbę (Radosław Pazura). Potem zaczyna wydawać rozkazy jak mają być ustawione chorągwie. Niech Krzyżacy czekają w upale. Tuż przed bitwą Jurga (Kuba Kochanek) zostaje rycerzem, a w Krakowie okazuje się, że Nieradka (Malwina Dubowska) jest w ciąży. Pietrek (Filip Smoliński) znowu wymyka się z obozu i wpada w ręce Krzyżaków. Posłowie krzyżaccy przywożą dwa miecze. Król przyjmuje miecze i wreszcie wydaje rozkaz. Wojsko rusza do boju. Na Wawelu choruje królewna Jadwiga (Nadia Homouda). Skaleczyła się w rączkę, która spuchła. Medyk królewski (Rafał Rosiak) nie wie, jak wyleczyć dziecko. Arcybiskup Mikołaj Kurowski (Dariusz Jakubowski) przykłada na skaleczoną rączkę chleb z pajęczyną.

Korona Królów Jagiellonowie odc 77 streszczenie

„Bitwa”. Grunwald, 15.07.1410 r. Król Władysław Jagiełło (Sebastian Skoczeń) obserwuje bitwę ze wzgórza, a Wielki Mistrz Ulryk von Jungingen (Szymon Nygard) walczy razem ze swoimi rycerzami. Zaczyna się bitwa. Dypold (Maciej Jachowski) szarżuje z kopią wprost na Jagiełłę. Król strąca go z konia, a Oleśnicki (Przemysław Stippa) go dobija. Zakon zaczyna przegrywać. Giną krzyżaccy dostojnicy. Ginie Wielki Mistrz. Król Władysław ogłasza koniec bitwy. Na Wawelu Anna Cylejska (Milena Staszuk) czuwa przy chorej córce (Nadia Homouda). Wreszcie gorączka spada i dziewczyna się budzi.

Korona Królów Jagiellonowie odc 78 streszczenie

„Pościg”. Król Władysław Jagiełło (Sebastian Skoczeń) odsyła zwłoki Ulryka von Jungingena (Szymon Nygard) do Malborka. Druhowie Mszczuja (Dawid Czupryński) przysięgają zachować w tajemnicy, kto zabił Wielkiego Mistrza. Saule (Agata Pieszko) ratuje Pietrka (Filip Smoliński) z rąk knechta, zostaje ranna i umiera na rękach Arunasa (Filip Gurłacz). W Krakowie biją dzwony z okazji zwycięstwa pod Grunwaldem. Arcybiskup Mikołaj Kurowski (Dariusz Jakubowski) czyta Annie Cylejskiej (Milena Staszuk) list od Jagiełły. Do Krakowa wjeżdża wóz z Bogdanem (Sylwester Maciejewski) i Lechem (Mariusz Jakus). Nieradka (Malwina Dubowska) dowiaduje się o śmierci Jurgi.

Korona Królów Jagiellonowie odc 79 streszczenie

„Anioł przy łożu króla”. Jesień 1410. Na rozkaz króla Jagiełły (Sebastian Skoczeń) wojska polskie wycofują się z oblężenia Malborka. Zyndram (Maciej Raniszewski) nie zgadza się z tym rozkazem. Mścisław (Karol Dziuba) donosi o tym królowi. W drodze do Krakowa Jagiełło niespodziewanie traci przytomność. Zostaje odwieziony do Płocka. Tam spotyka Elżbietę Granowską (Karolina Porcari). Mikołaj Trąba (Radosław Pazura) i Zbigniew z Brzezia (Marcin Piętowski) naradzają się z kanonikiem Pawłem Włodkowicem (Jakub Wons), jak bronić polskiej racji po atakach o niehonorową walkę w bitwie pod Grunwaldem. Wojska węgierskie najeżdżają na ziemię sądecką. Obroną Krakowa dowodzić będzie kasztelan lubelski Jan ze Szczekocin (Adam Plewiński). Katarzyna z Goraja (Aleksandra Sroka) jedzie do siostry, do majątku Tęczyńskich. Po drodze zostaje jednak porwana.

Zobacz również

Ostatnie artykuły