środa, 22 marca, 2023

Lech Poznań przygotowany na odejście Michała Skórasia. „Musi iść dalej”

Michał Skóraś to w tym sezonie jeden z najlepszych zawodników Lecha Poznań. Jego dobra gra w rundzie jesiennej zaowocowała wyjazdem na mistrzostwa świata z reprezentacją Polski, a kolejnym nieuniknionym krokiem wydaje się zagraniczny transfer. Piotr Rutkowski zdradził, że poznański klub jest gotowy na taki scenariusz.

O tym kto był najlepszym zawodnikiem Lecha Poznań w rundzie jesiennej można się spierać. Mało kto jednak podważy tezę, że największy progres zaliczył Michał Skóraś, który błyszczał nie tylko w Ekstraklasie, ale również w europejskich pucharach.

Łącznie zagrał już w 30. meczach, strzelił 10 goli i zaliczył trzy asysty. To zdecydowanie jego najlepszy sezon. Strzelał gole m.in. Austrii Wiedeń i Villarreal. Jego dobra postawa została doceniona przez Czesława Michniewicza, który dał mu szansę debiutu w reprezentacji Polski, a potem zabrał go na mundial, podczas którego zagrał 45 minut w meczu z Argentyną.

Nazwisko Skórasia z pewnością przykuło uwagę zagranicznych klubów. Ma on 22-lata, a może pochwalić się dużym doświadczeniem. Kwestią czasu są więc oferty transferowe. Z jego odejściem liczą się również w Lechu Poznań. Najwcześniej ma to jednak nastąpić latem.

Wyjazd to dla niego kolejny krok naprzód i jesteśmy przygotowani na takie rozwiązanie. Ma za sobą debiut na mistrzostwach świata, a Ekstraklasa robi się dla niego za mała. Musi iść dalej, rozwijać się, ale najwcześniej będzie to po sezonie – powiedział Piotr Rutkowski w rozmowie z „Przeglądem Sportowym”.

Zimą poznaniacy nie chcą się osłabiać. Ich celem jest jak najdłuższa gra w Lidze Konferencji UEFA i walka o czołowe miejsce w Ekstraklasie. Obecnie Lech Poznań zajmuje szóste miejsce w tabeli PKO BP Ekstraklasy. Ma trzynaście punktów straty do Rakowa i cztery do drugiej Legii Warszawa. Rozegrał jednak jedno spotkanie mniej.

Zobacz również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły