środa, 22 marca, 2023

Medal Dawida Kubackiego zapewnił rekordową oglądalność telewizji Eurosport

W niedzielę Eurosport 1 zanotował najlepsze wyniki oglądalności w historii! Końcówkę drugiej serii konkursu na skoczni normalnej i skok po medal Dawida Kubackiego oglądało aż 2,2 mln widzów! W ciągu całego dnia Eurosport 1 osiągnął rekordowe 3,56% udziału w rynku.

To był piękny dzień na olimpijskich arenach, którego zwieńczeniem był konkurs indywidualny skoków narciarskich na skoczni normalnej i brązowy medal Dawida Kubackiego! Końcówkę drugiej serii i skok po medal Dawida Kubackiego śledziło w Eurosporcie 1 aż 2,2 mln osób! Pasjonująca rywalizacja przyciągnęła średnio blisko 1,7 mln widzów! To najlepszy wynik oglądalności transmisji z igrzysk w Eurosporcie.

Przez cały dzień Eurosport 1 oglądało średnio aż 284 tys. widzów, co przełożyło się na 3,56% dziennego udziału w rynku – oba wyniki to rekordy w historii Eurosportu!

– Rekordowa niedziela to dla nas powód do dumy i kolejny dowód, że wysiłek, który wkładamy w przygotowanie relacji w Eurosporcie się opłaca, a widzowie doceniają jakość i profesjonalizm. Dziękuję wszystkim, którzy włączyli Eurosport i wraz z nami dali się porwać olimpijskim emocjom. Z całego serca gratuluję Dawidowi Kubackiemu – ambasadorowi TVN Grupa Discovery – zdobycia brązowego medalu olimpijskiego! – powiedziała Dorota Żurkowska, Dyrektor Eurosportu w Polsce.

Przez cały weekend otwarcia igrzysk olimpijskich Eurosport 1 był najchętniej oglądalnym kanałem sportowym w Polsce z udziałem na poziomie 2,69% – to wynik o niemal połowę lepszy niż cztery lata temu podczas igrzysk w Pjongczangu. Relacje na żywo obejrzało w ten weekend w Eurosporcie 1 aż 4,2 mln widzów, czyli ponad 900 tys. osób więcej niż w trakcie poprzednich zimowych igrzysk.

Eurosport i Player oferują zdecydowanie najszersze relacje z Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. W sumie widzowie mogą zobaczyć aż 850 godzin transmisji na dwóch antenach głównych Eurosportu, trzech kanałach dodatkowych, kanale 4K oraz serwisie player.pl. Dodatkowo użytkownicy Playera mogą oglądać produkcje o tematyce sportowej, w tym dokumenty „Justyna Kowalczyk – bieg przez życie” oraz „Dawid Kubacki – droga do Pekinu”.

Codziennie między transmisjami oraz o 17:00 w programie „Strefa Medalowa” kibice przenoszą się do sportowego kurortu na szczycie chińskich gór i w towarzystwie niezrównanych ekspertów zagłębiają się w najważniejsze wydarzenia z Pekinu. W olimpijskiej drużynie Eurosportu są m.in. Justyna Kowalczyk, Magdalena Pałasz, Katarzyna Woźniak, Jakub Kot, Krzysztof Biegun, Tomasz Sikora, Marcin Szafrański i Mariusz Czerkawski.

Jednym z największych atutów Eurosportu są cenieni komentatorzy, między innymi  Marek Rudziński, Igor Błachut, Tomasz Jaroński, Tomasz Sikora, Sebastian Szczęsny, Jakub Pieczatowski, Marcin Szafrański, Witold Domański, Grzegorz Pajda, Justyna Kowalczyk, Adam Probosz, Grzegorz Gac, Magdalena Tascher, Jacek Tascher, Aleksandra Kauc-Żelichowska, Paweł Burlewicz i Marianna Bandych.

Skoki narciarskie na żywo można oglądać również w TVP 1 (igrzyska olimpijskie) lub TVN (Puchar Świata).

Źródło: inf. prasowa Eurosport

Zobacz również

Ostatnie artykuły