środa, 22 marca, 2023

Polski alfabet do druku

Alfabet polski do druku. Pobierz darmowe pliki PDF, które będą świetnym sposobem, aby dzieci poznały abecadło. Przygotowaliśmy kilka wersji polskiego alfabetu: zarówno pisany, jak i drukowany.

Alfabet do druku to bardzo przydatna pomoc dydaktyczna zrówno dla przedszkolaków, jak i uczniów szkoły podstawowej. W hitweb.pl można pobrać kilka wersji PDF do druku.

Polski alfabet do druku to pionowe abecadło z literami drukowanymi lub pisanymi. Każda literka zawiera obrazek oraz podpis z samogłoskami zaznaczonymi na czerwono.

Poniżej można obejrzeć jak wygląda przygotowany przez nas alfabet do wydruku, a także pobrać PDF zawierający wszystkie wersje.

Alfabet polski zawiera 32 litery, z czego 9 to znaki diaktryczne. Abecadło: a, ą, b, c, ć, d, e, ę, f, g, h, i, j, k, l, ł, m, n, ń, o, ó, p, r, s, ś, t, u, w, y, z, ź, ż. Język polski to osiem samogłosek: a, ą, e, ę, i, o, u, y. Wspomniane znaki diaktryczne to ą, ć, ę, ł, ń, ó, ś, ź, ż.

Warto dodać, że litery q, v, x nie występują w polskim alfabecie, ale oczywiście w dzisiejszych czasach są często używane.

Zobacz również

Ostatnie artykuły