czwartek, 22 lutego, 2024

Polski alfabet do druku. PDF za darmo do wydruku

Alfabet polski do druku. Pobierz darmowe pliki PDF, które będą świetnym sposobem, aby dzieci poznały abecadło. Przygotowaliśmy kilka wersji polskiego alfabetu: zarówno pisany, jak i drukowany.

Alfabet do druku to bardzo przydatna pomoc dydaktyczna zrówno dla przedszkolaków, jak i uczniów szkoły podstawowej. W hitweb.pl można pobrać kilka wersji PDF do druku.

Polski alfabet do druku to pionowe abecadło z literami drukowanymi lub pisanymi. Każda literka zawiera obrazek oraz podpis z samogłoskami zaznaczonymi na czerwono.

Alfabet do druku PDF

Poniżej można obejrzeć jak wygląda przygotowany przez nas alfabet do wydruku, a także pobrać PDF zawierający wszystkie wersje.

Alfabet polski zawiera 32 litery, z czego 9 to znaki diaktryczne. Abecadło: a, ą, b, c, ć, d, e, ę, f, g, h, i, j, k, l, ł, m, n, ń, o, ó, p, r, s, ś, t, u, w, y, z, ź, ż. Język polski to osiem samogłosek: a, ą, e, ę, i, o, u, y. Wspomniane znaki diaktryczne to ą, ć, ę, ł, ń, ó, ś, ź, ż.

Warto dodać, że litery q, v, x nie występują w polskim alfabecie, ale oczywiście w dzisiejszych czasach są często używane.

Zobacz również

Ostatnie artykuły