środa, 22 marca, 2023

Richard Strebinger nowym bramkarzem Legii Warszawa. Czy pomoże utrzymać zespół w Ekstraklasie?

29-letni bramkarz Richard Strebinger podpisał z Legią Warszawa kontrakt obowiązujący do 30 czerwca 2022 roku z opcją przedłużenia.

Richard Strebinger rozegrał ponad 200 meczów w Rapidzie Wiedeń, czterokrotnie brał udział w fazie grupowej Ligi Europy UEFA, ma za sobą debiut w reprezentacji Austrii, a w jego CV są również Werder Brema i Hertha Berlin.

– Richard był najlepszym kandydatem w obecnym momencie i wzmocni rywalizację wśród bramkarzy. Ma dużo zalet, ostatnie cztery sezony to w jego wykonaniu tendencja zwyżkowa – bronił coraz lepiej i mimo że jest już doświadczony, ma jeszcze potencjał do rozwoju. Dużo obiecujemy sobie po tym transferze – mówi dyrektor sportowy Legii Warszawa Jacek Zieliński.

Przez ostatnie siedem sezonów bramkarz był związany ze stołecznym austriackim zespołem, z którym zdobył wicemistrzostwo kraju i stawał na ostatnim stopniu podium. Jeszcze jako nastolatek trafił do Herthy Berlin, w której grał przede wszystkim w drugim zespole. Potem przeszedł do Werderu Brema, w którym rozegrał dwa mecze w Bundeslidze w sezonie 2014/15.

W reprezentacji Austrii rozegrał jedno spotkanie – z Danią w październiku 2018 roku. Wcześniej regularnie występował również w kadrach młodzieżowych.

– Towarzyszą mi świetne uczucia. Gra w Legii to dla mnie wyzwanie i zaszczyt. Sytuacja drużyny nie jest łatwa. Dołączam do zespołu jako nowy zawodnik z pozytywną energią i chcę pomóc kolegom. Klub pokazał, jak bardzo zależy mu, żebym tu trafił. Jestem z tego powodu bardzo szczęśliwy – mówi Richard Strebinger.

Strebinger w klubie z Łazienkowskiej będzie występował z numerem 15. Jego kontrakt będzie obowiązywał do 30 czerwca br. i zawiera opcję przedłużenia. Może on liczyć na szybki debiut w PKO BP Ekstraklasie, bo za czerwoną kartkę zawieszony został Artur Boruc. W sobotnim spotkaniu z Termalicą Nieciecza (0:0) w bramce zagrał Cezary Miszta.

Najbliższe mecze Legii Warszawa w PKO BP Ekstraklasie:

[anwpfl-matches competition_id=”27037″ show_secondary=”0″ season_id=”” league_id=”676″ group_id=”” type=”” limit=”5″ date_from=”2022-02-20″ date_to=”” stadium_id=”” filter_by_clubs=”27044″ home_club=”” away_club=”” filter_by_matchweeks=”” days_offset=”” days_offset_to=”” sort_by_date=”” sort_by_matchweek=”” group_by=”” group_by_header_style=”” show_club_logos=”1″ show_match_datetime=”1″ competition_logo=”1″ include_ids=”” exclude_ids=”” outcome_id=”” no_data_text=””]

Richard Strebinger ma pomóc Legii Warszawa powalczyć o utrzymanie w PKO BP Ekstraklasie. Obecnie mistrz Polski zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli i jej sytuacja jest coraz gorsza i trudniejsza.

Zobacz również

Ostatnie artykuły