środa, 22 marca, 2023

Sylaby do druku. Karty do nauki czytania w PDF za darmo

Sylaby do druku to świetny sposób, aby nauczyć dziecko czytania w prosty sposób. Oczywiście wymaga to wielu ćwiczeń i wysiłku, ale efekty mogą być naprawdę świetne. Zapraszamy do pobierania darmowych kart do nauki czytania w PDF za darmo.

Zobacz również inne pomoce dydaktyczne do nauki czytania <- KLIKNIJ

Nauka czytania karty do druku

Przygotowany przez serwis hitweb.pl zestaw z sylabami składa się z 24 obrazków. Każdy z nich należy wydrukować, przeciąć wzdłuż linii, a zadaniem dziecka jest ułożyć odpowiedni wyraz. Jest to pomoc dydaktyczna dostosowana dla najmłodszych dzieci, które dopiero rozpoczynają naukę czytania.

Obrazki ułatwiają złożenie wyrazu w odpowiedniej kolejności, ale bardzo ważną kwestią jest to, aby dziecko nie sugerowało się tylko obrazkiem i nie traktowało tych kart jako puzzle, ale również starało się poznać sylaby.

Na poniższych obrazkach można zobaczyć jak wyglądają karty do nauki czytania, a PDF za darmo można pobrać poniżej.

Pobierz darmowy plik PDF

Kup zestaw na drukatek.pl

W nauce czytania poprzez sylaby bardzo ważne jest, aby w umyśle dziecka wytworzyły się pewne połączenia związane ze zbitkiem sylab. Dopiero kiedy mózg będzie bez trudu kojarzył połączenia literek w sylabie, dziecko będzie w stanie po krótkim spojrzeniu na wyraz rozczytać go bezbłędnie. Niestety, wymagać to będzie czasu i zaangażowania, zarówno dziecka, jak i jego opiekuna. Pamiętajmy, że nasze dzieci potrzebują wiele wsparcia od nas, aby były zmotywowane i chętne do podjęcia się nauki.

Karty pracy w formacie PDF to gotowe zestawy ćwiczeń, z których może korzystać każdy. Co więcej, są one za darmo, dlatego każdy kto ma dostęp do drukarki może wydrukować karty do nauki czytania i wspólnie z dzieckiem odkrywać różne połączenia liter w sylaby. Jesteśmy w stanie pokazać swojemu dziecku wyjątkowy świat, który zapisany jest na kartach wielu książek. Wystarczy, że poświęcimy trochę czasu, aby nauczyć swoje pociechy czytania i zrobimy to w sposób przyjemny dla nich. Musimy postarać się, by nie zrazić młodego umysłu do czytania robiąc wszystko, by czytanie sprawiało mu radość i kojarzyło się w pozytywny sposób.

Sylaby do druku w PDF

Pozytywne nastawienie dziecka do nauki czytania możemy osiągnąć na wiele sposobów. Przede wszystkim, pokazując dziecku, że jest to świetna zabawa. Sylaby do druku to świetny sposób, aby urozmaicić naukę i dać dziecku możliwość wyboru, co chce czytać. Idealnie mogą zastąpić elementarz do nauki czytania. Ponadto, wybierając karty pracy z dodatkowymi zadaniami, na których oprócz samych sylab czy wyrazów znajdziemy także obrazki do kolorowania czy krótkie zagadki mogą okazać się prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Każdy sposób na urozmaicenie nauki jest doskonała metodą na to, by dziecko nie znudziło się zbyt szybko i zawsze miało okazję do nauki czegoś innego.

Ćwicząc czytanie poprzez łączenie liter w sylaby mózg dziecka jest właściwie stymulowany do tego, by w krótkim czasie zacząć łączyć całe sylaby w wyrazy. Im szybciej dziecko nauczy się czytania sylab, a później wyrazów, tym szybciej i lepiej przyswoi sobie także wiele innych umiejętności. Jednak na etapie przedszkola i szkoły podstawowej to właśnie nauka czytania sylabami jest najważniejsza i powinna być ćwiczona tak często, jak tylko się da.

Zobacz również

Ostatnie artykuły