wtorek, 31 stycznia, 2023

Wspaniałe Stulecie odc. 202, 203, 204. Ile odcinków, streszczenia, powtórki

Wspaniałe Stulecie ile odcinków ma turecki serial? Odcinki po polsku można oglądać w TVP Kobieta i TVP 1, a powtórki dostępne są również w internecie na VOD TVP PL. Przeczytaj streszczenia Wspaniałe Stulecie 202, 203, 204.

Serial Wspaniałe Stulecie odc. 202, 203, 204 po polsku w TVP Kobieta i TVP 1

Turecki seriale od wielu lat w Polsce cieszą się dużą popularnością, a jednym z największych hitów było Wspaniałe Stulecie, które emitowane było w latach 2014-2016. W 2022 roku od odcinka 1 serial emitowany był w TVP Kobieta.

Wspaniałe Stulecie odc. 202 można obejrzeć w wtorek. W kolejnych dniach emisja odcinków 203, 204, 205. Serial leci o godzinie 14:00 w Jedynce oraz o 19:50 w TVP Kobieta. Odcinki online można oglądać jako TVP 1 stream w porze emisji.

Ile odcinków ma serial Wspaniałe Stulecie?

Wspaniałe Stulecie ile odcinków ma serial? W Polsce został on podzielony na 312 odcinków. Każdy z nich trwa około 45 minut. Zakładając, że emisja rozpoczęła się w drugiej połowie kwietnia 2022 roku, to serial emitowany będzie mniej więcej do przełomu roku 2023 i 2024.

Wspaniałe Stulecie ostatni odcinek i powtórki

Powtórki serialu można oglądać zarówno w telewizji, jak i internecie. Ostatni odcinek jako powtórka dostępny jest w TVP 1 następnego dnia o godzinie 6:00 lub 10:50 w TVP Kobieta. Wszystkie odcinki po polsku dostępne są w formie VOD na platformie TVP VOD (vod.tvp.pl).

Obecnie opublikowane są tam wszystkie 312 odcinki.

Wspaniałe Stulecie streszczenie odcinków

Wspaniałe Stulecie 198 streszczenie

Sułtanka Hürrem po raz kolejny zadłuża się, by wypłacić wynagrodzenia w haremie. Tym razem pożycza pieniądze od pewnej Wenecjanki pod zastaw jednej z parceli, którą otrzymała od sułtana. Niestety, list dłużny, który oddaje kobiecie, wpada w niewłaściwe ręce. Hürrem domyśla się, że wszystko zostało zaaranżowane przez sułtankę Şah. Rümeysa wciąż bezskutecznie próbuje uwieść księcia Mustafę. Sułtanka Şah wyrusza na spotkanie z sułtanem, by opowiedzieć mu o długu Hürrem. Żona sułtana postanawia zorganizować atak na powóz jego siostry, aby odzyskać list dłużny, który jest jedynym dowodem w sprawie.

Wspaniałe Stulecie 199 streszczenie

Sułtanka Hatice każe śledzić Nigar – w poszukiwaniu grobu zamordowanego Ibrahima paszy. Jeden z kupców prosi księcia Mustafę, by pomógł ratować jego syna, którego porwali korsarze. Książę zamierza wypłynąć w morze, mimo surowego zakazu sułtana. Sułtanka Şah zostaje napadnięta w drodze do sułtana. Mimo to udaje jej się opowiedzieć władcy o długu i intrydze Hürrem. Rozgniewany Sulejman wzywa żonę do Edirne i postanawia ją ukarać.

Wspaniałe Stulecie 200 streszczenie

Hürrem pisze do Sulejmana, błagając o wybaczenie, lecz sułtan jest nieugięty. Sułtanka Şah coraz bardziej poniża swojego męża Lütfü paszę. Sułtan dowiaduje się, że ksiażę Mustafa bez jego zgody wznowił działalnosć stoczni w Alaiye. Nigar próbuje przekonać Rüstema, by przeszedł na stronę sułtanki Şah. Sułtanka Hatice zostaje wydana za Hüsrev paszę.

Wspaniałe Stulecie 201 streszczenie

Hürrem wzywa do siebie męża sułtanki Şah, Lütfü paszę, i zdradza mu jej sekret, licząc na to, że skłóci małżonków. Rüstem robi wszystko, żeby ożenić się z Mihrimah. Zakochana w Bali beju młoda sułtanka nawet nie chce o tym słyszeć. Błaga ojca o zgodę na wyjazd i odwiedziny u matki. Sułtanka Şah postanawia pozbyć się wielkiego wezyra, aby to jej mąż zajął jego stanowisko.

Wspaniałe Stulecie 202 streszczenie

Afife hatun wstawia się u sułtana za sułtanką Hürrem i prosi, by przez wzgląd na dzieci pozwolił żonie wrócić do Konstantynopola. Książę Mustafa wbrew zakazowi wyrusza na morze, by rozprawić się z korsarzem, synem słynnego Vasco da Gamy. Sułtan dowiaduje się, że małżeństwo Hatice jest fikcją, a jego siostra nawet nie żyje z nowym mężem pod jednym dachem. Hürrem mówi Mihrimah o swojej decyzji w sprawie Hüsreva paszy.

Zobacz również

Ostatnie artykuły