środa, 21 lutego, 2024

Zimowe karty pracy do druku w PDF. Darmowe materiały dla przedszkolaków

Zimą podczas zajęć z dziećmi w przedszkolu z pewnością przydadzą się ładne i kolorowe zimowe karty pracy do druku. Darmowy zestaw do pobrania w PDF zawiera 16 stron z różnymi zadaniami, ćwiczeniami i łamigłówkami.

Zima karty pracy do wydruku (przedszkole i nie tylko)

Zima to czas ambiwalentne uczucia. Z jednej strony często narzekamy na zimno, ale z drugiej, gdy spadnie śnieg, to na dworze potrafi być naprawdę pięknie. Dzieci mogą lepić bałwana, wyjść na sanki czy ślizgać się na lodzie. To zabawy pozostawiające wiele pięknych wspomnień.

Zima w przedszkolu to czas, w którym można wykonać wiele ciekawych prac plastycznych i przygotować scenariusz ciekawych zajęć, które urozmaicić mogą zimowe karty pracy do druku.

Serwis hitweb.pl przygotował zimowe karty pracy do druku. Materiały do pobrania dla nauczycieli i rodziców dostępne są za darmo w pliku PDF. Można go pobrać poniżej.

zimowe karty pracy do druku przedszkole

Na szesnastu stronach znajdują się różnego rodzaju zadania. Są tam ćwiczenia grafomotoryczne, labirynty, dopasowywanie cieni i brakujących fragmentów obrazka. Dzieci mogą również poćwiczyć liczenie, co sprawi, że karty pracę na zimę można wykorzystać również w klasie 1 szkoły podstawowej. Ponadto szlaczki mogą służyć jako kolorowanki.

Karty pracy w PDF

Pobierz zestaw materiałów do druku na zimę w PDF.

Zapraszamy również do zapoznania się z innymi pomocami dydaktycznymi do wydrukowania.

Oprócz kart pracy warto zimą zadbać o dużą ilość prac plastycznych. W internecie znajduje się sporo inspiracji, które pozwolą przygotować wiele ciekawych rzeczy. Zima to oczywiście również czas przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia.

Zobacz również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły